13:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Premierowo: BMW 2 Gran Coupe - coś nowego z Niemiec

Zamieszczono dnia sob., 2019-10-19 09:47

Przedni pas niczym w BMW Serii 1, natomiast cała reszta bryły nadwozia to już inna bajka. Tak można krótko opisać nowe BMW 2 Gran Coupe, które na rynek wejdzie wiosną przyszłego roku.

BMW 2 Gran Coupe to samochód z nadwoziem czterodrzwiowym, utrzymany w jakże modnej obecnie stylistyce a'la coupe. Wersja produkcyjna "dwójki" ujrzy oficjalnie światło dzienne podczas listopadowych targów Los Angeles Auto Show, choć już teraz ujawniono zdjęcia nowego produktu z gamy bawarskiej marki.

W modelu BMW 2 Gran Coupe zastosowano m.in. znaną z elektrycznego BMW i3s technologię ARB (ograniczenie poślizgu kół w pobliżu aktuatora), w której kontrola poślizgu odbywa się bezpośrednio w sterowniku silnika, a nie w sterowniku DSC (dynamiczna kontrola stabilności). Bez długich ścieżek sygnałowych informacje są przesyłane trzykrotnie szybciej, a regulacja jest odczuwana przez kierowcę jako nawet dziesięciokrotnie szybsza. Zapowiadana gama produktowa dla BMW 2 Gran Coupe obejmuje do wyboru układ z napędem przednim lub na wszystkie koła. W początkowym okresie topową wersją będzie M235i xDrive, którą napędza czterocylindrowy silnik o mocy maksymalnie 306 KM. Na liście wyposażenia standardowego figuruje tu m.in. blokada mechanizmu różnicowego Torsena na przedniej osi.
 


"Dwójka" Gran Coupe trafi do pierwszych klientów w okolicach marca. Ceny katalogowe dla rynku niemieckiego wyniosą: 31 950 euro w przypadku wersji BMW 218i (140 KM), 39 900 euro za BMW 220d (190 KM) oraz 51 900 euro za wspomniany wariant BMW M235i xDrive.

 

Info: Samar, zdj. BMW