11:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczanie mistrzami Europy w Taekwon-Do ITF

Zamieszczono dnia wt., 2019-10-15 10:17

W dniach 10-13 października 2019 r. w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie, aż 30 reprezentacji krajowych i ponad 680 zawodników rywalizowało w 34-tych seniorów i 25-tych juniorów Mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF. Ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego powołanie do Kadry Narodowej na start w tej imprezie otrzymało, aż 3 zawodników: Przemysław Czerwiński-senior i juniorzy Karol Keler i Krystian Kułakowski.

Pierwszy dzień startów to zawsze konkurencje techniczne czyli układy. Tu możliwość startu otrzymał Krystian. Niestety po pierwszym wygranym pojedynku odpada w 2 rundzie. Kolejne dni to konkurencje walk. Znakomicie zaprezentowali się w nich zarówno Przemek jak i Krystian. Po ciężkich pojedynkach odpadają w walkach o wejście do najlepszej 4 Mistrzostw ocierając się o medale i ostatecznie zajmując w swoich kategoriach wagowych 5 miejsce. Choć było tak blisko podium to 5 miejsce w Europie jest również dużym osiągnięciem.

Karol Keler nie otrzymał powołania indywidualnie, ale dzięki swojej wszechstronności zasilił konkurencje drużynowe. Już pierwszego dnia w konkurencji układów drużynowych (D.Henzel, A.Stefaniak, A.Korkosiński, C.Jackowski, K.Keler, M.Blicharski) po zaciętych pojedynkach, w finale pokonujemy silną reprezentacje Rosji i zdobywamy złoty medal i Mistrzostwo Europy! Kolejne dni to starty indywidualne. Dopiero w niedzielę, ostatnim dniu zawodów rozegrano pozostałe konkurencje drużynowe czyli walki, techniki specjalne i testy siły. Niestety w walkach i testach siły nasi juniorzy musieli uznać wyższość reprezentacji innych krajów.

Pozostała nam ostatnia konkurencja. Drużynowe techniki specjalne.

Tu okazujemy się najlepsi! Drużyna w składzie K.Keler, A.Myler, M.Niemiec, D.Henzel, A.Chojnacki, C. Jackowski nie daje szans rywalom i zdobywa kolejne złoto i Mistrzostwo Europy!

Zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego wracają do kraju z wielkim bagażem doświadczeń. Karol Keler przywozi 2 złote medale o Mistrzostwo Europy. Cieszymy się, że kolejni zawodnicy AN-DO zdobywają medale na imprezach międzynarodowych.

Polska reprezentacja po małej przerwie wraca na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy zdobywając:

Klasyfikacja generalna krajów (m-ce, kraj, medale złote, srebrne, brązowe):
1. Polska (10, 13, 19),
2. Norwegia (9, 6, 8),
3. Rumunia (9, 5, 13),
4. Rosja (6, 7, 12),
5. Irlandia (6, 6, 8).

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański