02:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Użytkownicy Drogi Wojewódzkiej 222 łączącej Gdańsk ze Starogardem Gdańskim odetchną z ulgą. Koniec uciążliwych robót drogowych

Zamieszczono dnia śr., 2019-10-09 11:03

Od soboty,12 października, od godziny 12 na trasie Gdańsk - Starogard Gdański zostanie przywrócony normalny ruch drogowy. 

Udało się z niemal dwutygodniowym wyprzedzeniem zakończyć roboty wzmocnieniowe oraz wykonać warstwy bitumiczne na zamkniętym dla ruchu odcinku drogi. W ramach prowadzonych robót, polegających na wzmocnieniu podłoża, zostało wykonanych na tym odcinku ok. 1200 szt. kolumn przemieszczeniowych o długości od 3 do 7 mb. Były to roboty, dziś niewidoczne dla podróżujących drogą, ale konieczne do wykonania podłoża pozwalającego na prawidłową realizację pozostałej konstrukcji drogi.
Roboty na drodze wojewódzkiej potrwają jeszcze do 30.04.2020 r., jednak większe utrudnienia są już za nami. Na całym, prawie 30 km odcinku, jest już ułożona docelowa warstwa bitumiczna – ścieralna, trwają roboty związane miedzy innymi z wykonywaniem oznakowania poziomego i pionowego, montaż barier ochronnych oraz roboty wykończeniowe. Na trasie, podczas prowadzenia przedmiotowych robót, mogą występować lokalne zawężenia pasów ruchu, które będą likwidowane po zakończeniu prac.

info/foto: Facebook/Ryszard Świlski