05:10
14 Październik 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Człuchów: Zatrzymano dwóch mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Zamieszczono dnia śr., 2019-10-09 10:01

W minioną niedzielę w nocy policjanci z Człuchowa zatrzymali do rutynowej kontroli osobowego mercedesa, w którym podróżowało 4 mieszkańców powiatu człuchowskiego. U jednego z nich znaleźli amfetaminę. Okazało się również, że kierowca znajduje się pod działaniem środków odurzających. Cała czwórka została zatrzymana. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi w Polsce kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłą niedzielę, po godzinie 23.00 policjanci z patrolówki zatrzymali do rutynowej kontroli osobowego mercedesa poruszającego się po ulicach Człuchowa. Funkcjonariusze z uwagi na nerwowe zachowanie kierowcy i pasażerów postanowili dokładnie sprawdzić, co czterech mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat ma przy sobie i co przewożą w samochodzie. Szybko okazało się, że jeden z pasażerów miał przy sobie woreczek, w którym znajdowało się ponad 50 gramów amfetaminy. Ponieważ zachowanie kierowcy również wydało się policjantom podejrzane sprawdzono jego trzeźwość, kierowca był trzeźwy jednak znajdował się pod działaniem amfetaminy i marihuany. Cała czwórka została zatrzymana. Policjanci wczoraj przeszukali mieszkania zatrzymanych i w domu jednego z nich znaleźli ponad 230 gramów amfetaminy. Mężczyźni, którzy posiadali zabronione substancje usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi w Polsce kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Człuchowie zdecyduje o areszcie tymczasowym wobec nich. Dodatkowo kierowca odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Czwarty mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

info/foto: KWP w Gdańsku