17:01
27 styczeń 2021
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Napadał na kurierów - został zatrzymany

Zamieszczono dnia pon., 2019-09-23 13:28

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał kurierów, a jednego z nich potrącił samochodem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na prawie 40 tys. zł. Zebrane informacje i szczegółowa analiza doprowadziły policjantów do 25-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów, teraz grozi mu 10 lat więzienia.


Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku oraz komisariatu na Oruni zatrzymali 25-latka na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, podczas gdy kolejny raz włamywał się do samochodu kuriera. Policjanci przeszukali i zabezpieczyli zaparkowany w pobliżu samochód sprawcy, w którym znaleźli rzeczy pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Policjanci odzyskali m.in. ukradzione telefony oraz ubrania o łącznej wartości kilkunastu tys. zł.
Funkcjonariusze w trakcie swojej pracy zebrali dowody na to, że 25-latek co najmniej trzy razy włamał się do samochodów przewożących przesyłki kurierskie i ukradł z nich paczki o wartości kilkudziesięciu tys. zł. Mężczyzna ma na swoim koncie także dwie kradzieże rozbójnicze, podczas których prysnął gazem w twarz pokrzywdzonemu i potrącił samochodem jednego z kurierów.
Sprawca usłyszał łącznie pięć zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.
Funkcjonariusze sprawdzą, czy dochodziło do podobnych zdarzeń na terenie innych jednostek Policji.
Za kradzież z włamaniem oraz kradzieże rozbójnicze grozi 10 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku