18:02
25 luty 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Smarty są już tylko elektryczne. Zamówisz w BMG Goworowski

Zamieszczono dnia wt., 2019-09-17 13:41

Samochody z gamy modelowej marki Smart (oferowane przez BMG Goworowski) przeszły face-lifting. Firma Smart należąca do grupy Daimler AG proponuje teraz klientom wyłącznie auta zasilane energią elektryczną.

Na nowe Smarty w salonach Europejskich nie będziemy czekali długo. W ramach trwających jeszcze targów frankfurckich pokazano nowe modele smart EQ Fortwo oraz EQ Forfour, które wyróżniają się stylistką i nową grafiką atrapy chłodnicy, zmodyfikowanym kształtem przednich reflektorów, jak również nową linią pokrywy silnika. W kabinie pasażerskiej pojawił się natomiast m.in. system infotainment z 8-calowym ekranem dotykowym. Prawdziwa rewolucja nastąpi w napędzie.
 

Samochód wprawia w ruch silnik synchroniczny zapewniający moc maksymalną 60 kW oraz do 160 Nm momentu obrotowego. Jak wynika z danych fabrycznych, kierowca jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie około 12 sekund. Zasięg po jednorazowym naładowaniu baterii do pełna waha się między 140 a 159 kilometrów (zależnie od wybranego modelu).
 
Więcej informacji o nowych Smartach poznamy niebawem, podczas ich premiery w salonach samochodowych.
 
red. / INFO mat. prasowy (zdj. Smart)