05:10
14 Październik 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Toyota z limitowaną ofertą cenową. Dni otwarte 28 i 29 września

Zamieszczono dnia wt., 2019-09-17 10:21

Toyota wprowadziła we wrześniu limitowaną ofertę cenową dla wybranych modeli. Promocja obejmuje wszystkie wersje wyposażenia tych aut. To odpowiedź Toyoty na tendencję wzrostową cen nowych samochodów w Polsce, powodowaną m.in. koniecznością przystosowania napędów do kolejnej normy emisji spalin zgodnej z WLTP. Akcja trwa do końca października. W jej trakcie odbędą się Dni Otwarte – 28 i 29 września.

Toyota ponad normami emisji spalin WLTP


Styczeń 2020 roku będzie kolejną graniczną datą wprowadzenia następnej niższej normy emisji spalin dla aut osobowych. Tak jak i w zeszłym roku zmusi to producentów do modyfikacji swoich silników, a nawet do zastępowania obecnych generacji kolejnymi. Dodatkowe koszty tej operacji przełożą się zapewne na tendencję zwyżkową cen nowych aut w kolejnych miesiącach. Toyota dzięki sukcesywnie rosnącej sprzedaży modeli z napędem hybrydowym oraz wyeliminowaniu z oferty samochodów osobowych silników Diesla już dziś spełnia warunki nowych norm środowiskowych.

„W Europie udział hybryd w całkowitej sprzedaży osobowych Toyot przewyższa obecnie 50%. W Polsce przekraczamy właśnie 30% tego udziału i jest to tendencja rosnąca. Jednocześnie w grupie naszych topowych modeli (Corolli i RAV4 nowej generacji oraz Toyoty C-HR) udział hybryd w całkowitej sprzedaży stanowi od 60% do 80%” – podkreśla Maciej Kilim, General Manager Toyota Motor Poland.

 

 

W związku z nadchodzącymi zmianami Toyota Motor Poland w porozumieniu z europejską centralą marki w Brukseli wprowadza limitowaną ofertę cenową na wybrane modele z silnikami benzynowymi.

„Rozmowy z naszymi partnerami w Brukseli toczyły się od tygodni. Naszym celem było doprowadzenie do większego zróżnicowania oferty i zwiększenia udziału w sprzedaży wersji benzynowych. To pozwoli także odciążyć nasze linie produkcyjne akumulatorów, które muszą sprostać lawinowo rosnącemu światowemu popytowi na hybrydy” – dodaje Maciej Kilim.

Nowe niższe ceny do końca października


Największe obniżki na poszczególne modele sięgają: 5000 zł na wybrane wersje Yarisa, 6 000 zł na AYGO, 12 000 zł na Corollę Hatchback i TS Kombi, 16 000 zł na Corollę Classic i 14 000 zł na Toyotę C-HR. Nowa Toyota RAV4 może otrzymać za darmo nawigację o wartości 3200 zł, kosztując przy tym w wersji z silnikiem benzynowym 2.0 o 4000 zł mniej.

„To jest poziom oferty cenowej porównywalny z wyprzedażami rocznika. Muszę przyznać, że po raz pierwszy w Polsce możemy pozwolić sobie na tak szeroko zakrojoną akcję promocyjną” – kontynuuje Kilim.

 

 

Atrakcyjne ceny nowej Corolli


Nowa Toyota Corolla, która zadebiutowała na rynku w tym roku, już od czterech miesięcy jest najpopularniejszym samochodem w Polsce. Corollę Hatchback z silnikiem 1.2 Turbo po rabacie 6 000 zł można kupić już od 69 900 zł za wersję Active. Corolla Sedan nowej generacji kosztuje od 77 900 zł, a rabaty na ten model sięgają 9 000 zł.

„To precedens, by tegoroczny topowy model będący w dodatku od kilku miesięcy liderem sprzedaży w Polsce otrzymał tak poważne wsparcie rabatowe. I mówimy tu o dobrze wyposażonej wersji Active, mającej w standardzie m.in. główne lampy LED, elektrycznie sterowane szyby wszystkich drzwi czy drugą generację pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. A wszystko to w cenie poniżej 70 tys. złotych. Wieloletnie inwestowanie w napęd hybrydowy stawia nas w komfortowej sytuacji. Nie musimy ponosić kosztów dostosowania napędów do rygorystycznych norm emisji i inwestujemy te oszczędności w lepszą ofertę dla pozostałych wersji napędowych” – zauważa Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

 

komunikat Toyota Motor Poland, zdj. Bartłomiej Chruściński