17:08
6 Sierpień 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Plenerowe siłownie w Gminie Pruszcz Gdański: Twister

Zamieszczono dnia śr., 2019-09-11 13:37

Cześć Wam w kolejnym odcinku "Plenerowych siłowni na terenie Gminy Pruszcz Gdański". W tym odcinku postanowiłem znów z cyklem #FitChrustu troszkę "wyjść na dwór" i sprawdzić co mają do zaoferowania popularne "siłownie pod chmurką" zlokalizowane na różnych siłowniach na terenie całej Gminy - takie poprawnie wykonane ćwiczenia z pewnością Wam nie zaszkodzą.

Na siłowni plenerowej zlokalizowanej przy osiedlu "Zakątek Juszkowo" znalazłem przyrząd, który nosi nazwę TWISTER - no to się pokręćmy się !

 

 

Urządzenia dostępne na zewnętrznych siłowniach są tworzone w taki sposób, by mogły z nich korzystać zarówno osoby nie mające na co dzień styczności ze sportem, jak i te bardziej zaawansowane - dlatego sprawdzamy siłownie plenerowe w Gminie Pruszcz Gdański co mają do zaoferowania, jak widać... na kazdej znajdziemy różne urządzenia. 

 

Jakie partie ćwiczymy na TWISTERZE ?

Urzadzenie Twister jest w sumie odpowiedzialne za ćwiczenie skośnych mięśni brzucha - to dość pomijana partia. Przyrzad wzmacnia mięśnie ud oraz pośladków. Wspomaga tradycyjnie spalanie tkani tłuszczowej. Ćwiczy tez fajnie zmysł równowagi.

Jak ćwiczyć na TWISTERZE ?

 

 

zdj. Zadanie nie jest trudne. NIE SKRĘCAJ CAŁEGO CIAŁA. TŁÓW W STAŁEJ POZYCJI !

 

Zaczynamy. Stań obiema nogami na kole (podescie) i złap wygodnie za uchwyt. Następnie wykonuj skręt w prawo i lewo aktywując przy tym biodra. Ugnij lekko nogi w kolanach. Nie skręcaj całego ciała. Górna część tułowia powinna być w stałej pozycji - jak najbardziej prosto w stosunku do ścianki urzadzenia. Sylwetka powinna być wyprostowana a ciało spięte. Wykonuj płynne, rytmiczne skręty tułowia. Twister obraca się pod wpływem mięśni. Pamiętajmy o równomiernym oddechu, co pozwoli dotlenić mięśnie i zintensyfikować efekty ćwiczenia. Proste, prawda?

Bartłomiej Chruściński, zdj. autor