02:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Słupsk: Prowadzili samochody mimo zakazu sądowego. Zostaną ukarani

Zamieszczono dnia śr., 2019-09-11 12:26

Funkcjonariusze ze słupskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm osobom, które w poniedziałek na terenie gminy Kobylnica kierowały pojazdami, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo odpowiedzą 38-letni mieszkaniec Redy i 45-latek z powiatu słupskiego. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pełniący służbę na terenie gminy Kobylnica zatrzymali do kontroli pojazd marki VW, którym kierował 38-letni mieszkaniec Redy. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kilka godzin później podobna sytuacja wydarzyła się w innej miejscowości na terenie gminy Kobylnica. Tym razem samochodem marki VW Passat, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował 45-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.
Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę mężczyznom, którzy wkrótce odpowiedzą za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Zgodnie z art. 244 kk. grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku