21:02
19 luty 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Festyn ekoenergetyczny już wkrótce!

Zamieszczono dnia śr., 2019-09-04 12:53
14 września, w sobotę, na terenie Parku miejskiego przy ul. Mickiewicza w godzinach od 12.00 do 17.00 odbędzie się Festyn Ekoenergetyczny - Impreza plenerowa adresowana do wszystkich mieszkańców miasta i okolic. 
 
Miejski Festyn Ekoenergetyczny odbywać się będzie w ramach Dni Energii. Jest on – obok przystąpienia Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański do zainicjowanego przez Komisję Europejską ruchu na rzecz zrównoważonego wykorzystania energii europejskiego „Porozumienia Burmistrzów” - konsekwencją prowadzonej przez władze miasta polityki sprzyjającej między innymi wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii.
 
Organizatorami imprezy jest Miasto Pruszcz Gdański oraz spółki miejskie i jednostki  samorządowe tj.: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK”, Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Pec Sp. z o.o., gminna spółka zajmującą się odbiorem odpadów komunalnych „PURUM” oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Partnerami imprezy są: Firma 4OZE Sp. z o.o., ELAR Pompy ciepła, TOYOTA Carter Gdańsk, Autorska Galeria Sztuki Szary Ganek. Patronat medialny objęła Połnocna.TV.
 
Na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji podczas tegorocznej imprezy, będą stoiska partnerów i organizatorów, liczne zabawy, konkursy oraz warsztaty. Wszystkie aktywności prowadzone będą przez zawodowego konferansjera. 
 
Teren parku zostanie podzielony na kilka stref:
- strefę energii, gdzie między innymi można będzie spożytkować energię skacząc na trampolinach, ćwiczyć na piłkach i tańczyć energetyczna zumbę!
- strefę wiedzy, w której będzie można wzbogacić wiedzę z zakresu energetyki i ekologii,
- strefę relaksu z leżakami, animacjami dla najmłodszych i grami rodzinnymi.
Czyli dla każdego coś miłego!
info/foto: Urząd Miasta Pruszcz Gdański