02:08
7 Sierpień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

O karach za nieprzerejestrowanie samochodu - dyskusja w Automobilklubie Morskim

Zamieszczono dnia wt., 2019-09-03 20:29

Na najbliższym spotkaniu klubowym w Automobilklubie Morskim, toczyć się będzie dyskusja nt. ustawy, zgodnie z którą mamy być karani m.in. za brak zgłoszenia kupna lub sprzedaży pojazdu, zmiany danych wymagających wpisu do dowodu rejestracyjnego i za spóźnienie się z rejestracją samochodu. Kary, mogą wynieść nawet 1000 zł.

Rejestracja pojazdu dziś: w dogodnym momencie. Rejestracja pojazdu według nowych przepisów: w ciągu 30 dni

Projekt ustawy określa termin rejestracji kupionego pojazdu: 30 dni


  • Za spóźnienie się z rejestracją pojazdu przewidziano karę w wysokości 1000 zł
  • Ta samej karze mają podlegać ci, którzy nie zgłoszą w wydziale komunikacji np. zmiany adresu wymagającej skorygowania danych w dowodzie rejestracyjnym

Obowiązek informowania starosty o sprzedaży samochodu to czysta teoria, obecnie – za brak informacji nic nikomu w praktyce nie grozi. Rejestracja kupionego używanego auta? Bez pośpiechu – można to zrobić choćby za rok i jeździć na cudzych papierach. Teraz ma to się skończyć. 

Nowe przepisy dotyczące kar za spóźnienie w rejestracji zakupionego pojazdu wywołały "lekkie poruszenie" w środowisku motoryzacji zabytkowej... Jeśli jest czego się bać, to ogromnym kłopotem będzie kupno niesprawnego pojazdu, który wymaga wieloletniego remontu i z uwagi na brak przeglądu niemożliwa będzie rejestracja. Trudniej będzie też zachować czarne tablice rejestracyjne. A to tylko niektóre z potencjalnych problemów... Ale czy aby na pewno?
Porozmawiajmy o tych zmianach na najbliższym spotkaniu - zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Automobilklubu i otwartej dyskusji na ten temat. Postaramy się znaleźć odpowiedzi...

Porozmawiamy też o nadchodzących imprezach organizowanych przez Automobilklub - czytamy na oficjalnym wydarzeniu.

SPOTKANIE NA: https://www.facebook.com/events/669009843621050/

red. / mat. AKM/Bch