09:06
1 czerwiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

BMG Goworowski: Cennik Mercedesa GLB ujawniony

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-27 10:11

Cennik rodzinnego SUV-a spod znaku srebrnej gwiazdy otwierać będzie wersja benzynowa GLB 180, która wraz ze skrzynią manualną kosztuje bazowo ciut powyżej 140.000 złotych. Samochód zamawiać można w salonach BMG Goworowski.

Mierzący na długość dokładnie 4634 mm, Mercedes-Benz GLB bazuje na kompaktowej płycie podłogowej. Jednak w przeciwieństwie do Mercedesa GLA większy akcent kładzie na takie aspekty jak masywność sylwetki oraz przestronność kabiny pasażerskiej wraz z bagażnikiem, który w zależności od wersji dysponuje pojemnością na poziomie od 560 do nawet 1755 litrów.


Od samego początku prac projektowych nad Mercedesem GLB przewidziano w ofercie również konfigurację siedmiomiejscową. Jak twierdzi producent, na siedzeniach umieszczonych w trzecim rzędzie zmieszczą się pasażerowie o wzroście maksymalnie do 1,68 m. 

Czas spędzony na pokładzie uprzyjemni m.in. posiadający ładną formę graficzną system informacyjno-multimedialny MBUX, zawieszenie adaptacyjne czy fotele z funkcją masażu. Katalog Mercedesa GLB otwierać będzie wyceniona katalogowo na 140 700 złotych wersja benzynowa 180/136 KM (ze skrzynią manualną). Co warto odnotować, dla wszystkich odmian silnikowych koszt zakupu dodatkowego rzędu siedzeń z rozkładanymi, pojedynczymi siedzeniami wynosi 3681 złotych.


W pierwszej fazie sprzedaży warianty GLB 180, GLB 200 oraz GLB 180 d oferowane są wyłącznie z przekładnią automatyczną (9000 zł dopłaty).

 Zapewne nie każdy wie, że miejscem produkcji Mercedesa GLB jest fabryka zlokalizowana w Meksyku. Pierwsze samochody trafić mają do salonów sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Jak wynika ponadto z zapowiedzi koncernu, do oferty handlowej dołączy niebawem m.in. sportowa wersja GLB 35 4MATIC (standardowo ze skrzynią automatyczną).

red. / info: samar.pl / zdj. Mercedes-Benz