16:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Wypadek motocyklisty w Rekcinie

Zamieszczono dnia pt., 2019-08-23 16:00

W czwartkowy poranek, około godziny szóstej w miejscowości Rekcin w gminie Pruszcz Gdański policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu motocykla z autem osobowym obrażenia odniósł 37-letni motocyklista. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i wstępnym zabezpieczeniu, ustalili przebieg zdarzenia. 37-letni motocyklista, jadąc w kierunku Gdańska, uderzył w tył jadącego przed nim saaba. Kierowca kawasaki odniósł obrażenia kręgosłupa i rąk, w związku z czym został odwieziony karetką pogotowania do szpitala. Policjanci, z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców – obaj byli trzeźwi. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz policjanci apelują o skupienie uwagi na sytuacji na drodze i dostosowanie prędkości do warunków oraz swoich umiejętności. Nawet jadąc dobrą drogą, którą doskonale znamy, zachowajmy rozsądek i pamiętajmy o tym, że wokół nas są inni uczestnicy ruchu drogowego.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim;