01:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Malbork: Ukradł pijanemu koledze komórkę i 4,5 tysiąca w bilonie. Fanty schował w krzakach

Zamieszczono dnia śr., 2019-08-21 13:39

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 4,5 tys. złotych. Złodziej wykorzystując stan nietrzeźwości właściciela mieszkania, ukradł mu bilon, który pokrzywdzony zbierał przez 9 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. 22-latek usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy i telefonu komórkowego z jednego z malborskich mieszkań. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w godzinach nocnych. Pokrzywdzony wraz z 22-latkiem pił alkohol w swoim mieszkaniu. Kiedy obudził się w niedzielę rano, okazało się, że w mieszkaniu nie ma jego telefonu i słoików z monetami, które zbierał przez 9 lat.

22-latek ukradł pieniądze w kwocie 4,5 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Dzięki pracy operacyjnej po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i osadzili go w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali rzeczy, które sprawca schował w zaroślach.

Śledczy przedstawili 22-latkowi zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

info/foto: KWP w Gdańsku