23:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Reda: Mężczyzna został zatrzymany w związku z rozbojem

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-20 13:23

Policjanci z Redy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. 27- latek został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Został już przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 22:00 w Redzie na jednej z ulic miasta. Napastnik podszedł do mężczyzny, zaczął mu grozić najpierw rozbitą butelką, a potem nożem i zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony opierał się sprawcy i nie chciał dać pieniędzy. W tym czasie nieopodal inni przechodnie zauważyli tę sytuację i natychmiast powiadomili o tym policjantów. Na miejsce zdarzenia pojechał dzielnicowy wspólnie z policjantem prewencji.  Mundurowi ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia oraz rysopis sprawcy, a następnie ruszyli na poszukiwania za nim w teren. Już po chwili mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas zatrzymania stawiał czynny opór znieważył zatrzymującego go policjanta. Jak się okazało 27-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Sprawca został już przesłuchany przez policjantów oraz usłyszał zarzut . Dzisiaj został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, a niebawem zostanie także doprowadzony do sądu, który zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu 27-latka. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku