14:05
30 maj 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Magdalena Głodek brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek!

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-20 13:14

W dniach 12-18.08.2019 roku w Tallinie, stolicy Estonii, obyły się Mistrzostwa Świata Juniorek w Zapasach Kobiet. W turnieju wystartowała również reprezentacja naszego kraju, w której znalazła się mieszkanka gminy Lubichowo Magdalena Głodek, na co dzień zawodniczka Bloczek Team Pelplin.

Występ Pani Magdaleny Głodek przejdzie do historii polskich zapasów, zawodniczka z Pelplina podczas turnieju stoczyła trzy walki. W pierwszej walce podczas kwalifikacji pokonała Mistrzynię Rosji, by w półfinale ulec zawodniczce z Ukrainy. W trzecim pojedynku podczas „małego finału”, czyli walki o trzecie miejsce w turnieju zmierzyła się z Mistrzynią Chin Youmei Wu. Zawodniczka z Chin na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego prowadziła 6:1. Wtedy pani Magdalena wykonała akcję techniczną za 6 punktów, doprowadzając do wyniku 7:6 na swoją korzyść. Do końca pojedynku zostały 3 sekundy, ale to już było za mało aby Chinka mogła Polce zabrać upragniony medal. Magdalena Głodek zdobywa brązowy Mistrzostw Świata w Zapasach! Medal tak cenny, wywalczony w ostatnich sekundach pojedynku.

Trzeba nadmienić, że zawodniczka po raz piąty staruje w imprezie takiej rangi z orzełkiem na piersi : Mistrzostwa Europy Kadetek - Dania 2016 r., Mistrzostwa Europy Juniorek – Włochy 2018 r., Mistrzostwa Świata Juniorek – Słowacja 2018 r., Mistrzostwa Europy Juniorek – Hiszpania 2019 r., Mistrzostwa Świata Juniorek – Estonia 2019r. Magdalena jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, a w 2019 roku zdobyła III miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorek.
Na co dzień zamieszkała w Zelgoszczy, pierwsze kroki na macie stawiała w UKS Olimpik Lubichowo pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora zapasów Seweryna Murawskiego. Po trzech latach obfitujących w sukcesy kontynuowała treningi w Bloczek Team Pelplin. Magdalena Głodek jest doskonałym wzorem do naśladowania dla naszych wychowanków a także dzieci i młodzieży. Ma wszystkie cechy, którymi powinien cechować się każdy sporowiec: nienaganna postawa, walka z duchem „fair play”, pracowitość, systematyczność oraz wiara w sukces do ostatnich chwil.

info/foto: Facebook/Powiat starogardzki