23:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Hala sportowa już gotowa

Zamieszczono dnia pon., 2019-08-19 12:52

Hala sportowo-widowiskowa w Cedrach Wielkich jest już gotowa i czeka na pierwszych gości. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszczu Gdańskim dokonał odbioru. Zastrzeżeń nie było, więc obiekt został dopuszczony do użytku, a pierwsi goście będą mogli zobaczyć halę i rozbudowaną szkołę już 31 sierpnia podczas Dnia Otwartego. Na 2 września zaplanowano natomiast uroczyste otwarcie hali, które będzie oczywiście połączone z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Halą zarządzać będzie Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Oddanie do użytku nowego obiektu wiązało się również z zatrudnieniem pracowników.

– Konkursy na wszystkie stanowiska zostały rozstrzygnięte. Chętnych nie brakowało. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy, muszę przyznać, że naszymi ofertami zainteresowanych była spora grupa osób – mówi Łukasz Żarna, dyrektor ŻOKiS.

Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 14.00. Już teraz możemy zdradzić, że odbędą się lekcje pokazowe w nowych salach (chemicznej i biologicznej). W bibliotece zaplanowano zaś koncert poezji śpiewanej. Odbędą się też całodzienne rozgrywki sportowe z udziałem drużyn naszej gminy. Wisienką na torcie będzie zapewne mecz halowej piłki nożnej. Naprzeciwko siebie staną zespoły duchownych i samorządowców. Szczegółowe programy Dnia Otwartego i inauguracji roku szkolnego 2019/2020 oczywiście podamy niebawem na naszej stronie i profilu facebookowym gminy.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl