23:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Plenerowe siłownie w Gminie Pruszcz Gdański: Wyciąg górny

Zamieszczono dnia pon., 2019-08-19 11:36

Postanowiłem z cyklem #FitChrustu troszkę "wyjść na dwór" i sprawdzić co mają do zaoferowania popularne "siłownie pod chmurką" - poprawnie wykonane ćwiczenia z pewnością Wam nie zaszkodzą. Na siłowni plenerowej w Juszkowie znalazłem przyrząd, który nosi nazwę "wyciąg górny" - jego konstrukcja, jest bliska temu, co w normalnej siłownii znajdziemy pod nazwą "atlas do ćwiczeń".

Wyciąg górny pojedynczy to popularne urządzenie siłowni zewnętrznej, w której wykorzystujemy masę swojego ciała: ćwiczenia wpływają na wzmocnienie górnych partii ciała, mięśni ramion, pleców, obręczy barkowej i klatki piersiowej.

 

 

 

„Wyciąg górny” daje możliwość pracy mięśni kończyny górnej oraz tułowia. Zapewnia to także najbardziej wszechstronne obciążenie mięśnia. W zależności od wykonywanego ćwiczenia możemy rozwijać różne grupy mięśniowe. W podstawowej wersji podciągnięć na drążku rozwijamy mięśnie: m. najszerszy grzbietu, m. dwugłowy ramienia, m. trójgłowy ramienia, m. dłoniowy długi, m. zginacz długi palców, m. zginacz krótki palców, m. zginacz łokciowy nadgarstka, m. zginacz promieniowy nadgarstka, m. ramienno-promieniowy, m. kruczo-ramienny, m. piersiowy większy, m. równoległoboczne, m. czworoboczny, m. prosty brzucha.
 

Instrukcja użytkowania:
1. Usiądź na siedzisku, złap rękoma uchwyty.
2. Płynnym ruchem przyciągnij uchwyty do siebie, następnie kontroluj powrót do pozycji wyjściowej.

Starajmy się przy ćwiczeniu mieć plecy jak najbliżej oparcia i nic nie kombinujmy z tłowiem - pracuje w tym ćwiczeniu górna część ciała. To proste ćwiczenie, ale bardzo skuteczne - Polecam !

opc. Bartłomiej Chruściński