14:05
30 maj 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Po obozie żeglarskim w Chorwacji

Zamieszczono dnia pon., 2019-08-19 10:42

Dzięki nawiązaniu w 2017 roku partnerskiej współpracy pomiędzy Gminą Cedry Wielkie a Stowarzyszeniem Chrześcijańska Szkoła Pod Żaglami już po raz drugi młodzież z terenu gminy Cedry Wielkie wzięła udział w obozie żeglarskim na Wyspie Iż w Chorwacji. 24 lipca grupa uczestników obozu dotarła bezpiecznie na chorwacką wyspę do miejscowości Mali Iż.

Na miejscu, wszystkich uczestników serdecznie powitali gospodarze. Tego samego dnia wieczorem, odbyło się spotkanie informacyjne z Panią Hanną Stanecką – komendantem obozu, na którym wszyscy zapoznali się z obowiązującymi zasadami. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na wachty. Każda z wacht danego dnia i o danej porze, przez cały czas trwania obozu, pełniła dyżur w postaci pomocy przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu ośrodka oraz przy odprawianiu mszy świętej w tamtejszym kościele.

Oprócz obowiązków i zajęć żeglarskich, obóz obfitował w różnego rodzaju atrakcje, tj.: plażowanie i kąpiele w niezwykle czystych wodach Morza Adriatyckiego, zajęcia integracyjne oraz sportowe, wspólne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich oraz zwiedzanie Wyspy Iż.

W dniu wyjazdu, po ostatnim wspólnym śniadaniu, obiedzie oraz mszy świętej, obozowicze ruszyli na prom, który zabrał ich do Zadaru – piątego co do wielkości miasta w Chorwacji, stanowiącego centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji. Po zwiedzeniu miasta i zakupie pamiątek, po uczestników przyjechał autokar. Długa droga powrotna przebiegła bez problemów, a każdy uczestnik wrócił do domu cały i zdrowy, „bogatszy” o nowe, niezwykłe doświadczenia oraz wspomnienia.

info/foto: ŻOKiS Cedry Wielkie