23:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gd: Przedszkolaki poznawały pracę policjantów

Zamieszczono dnia sob., 2019-08-17 23:05

Dzieci z przedszkola odwiedziły policjantów z Pruszcza Gdańskiego. Funkcjonariusze zapoznawali najmłodszych z pracą w komendzie.  Policjanci w ramach akcji Bezpieczne Wakacje przypominali o odpowiednim zachowaniu w różnych sytuacjach. W miłej atmosferze policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania przedszkolaków.

We wtorek i środę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odwiedzili wychowankowie z Integracyjnego Punktu Przedszkolnego Tuptusie z Rotmanki (gm. Pruszcz Gdański). Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia dzieciom i ich wychowawcom zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas zabawy czy rekreacji. W ramach działań policyjnych p.n. Bezpieczne Wakacje mundurowi szczególną uwagę zwracają na utrwalenie wiedzy dotyczącej odpowiedniego zachowania w czasie letniego wypoczynku. Funkcjonariusze omówili ponadto zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnięi zachowania w razie, gdy dziecko odłączy się od opiekunów. Goście zobaczyli pomieszczenia w komendzie w tym m.in. gabinet Komendanta i celę. Ponadto najmłodsi mieli możliwość wsiąść do radiowozu policyjnego i na motocykl, co sprawiło im wielką frajdę. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania gości dotyczące policyjnej służby.

 Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania i z zaciekawieniem słuchały o policyjnej pracy.

red. / mat. prasowy