10:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański piesze wycieczki starego pieska

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-13 10:15

Mieszkańcy Osiedla Wschód w Pruszczu Gdańskim regularnie alarmują o psie, porzuconym przy ulicy Powstańców Warszawy. Pies po jakimś czasie znika, aby pojawić się ponownie.

Kolejny raz na facebookowej grupie „Traktuję psa jak członka rodziny”, pojawiło się po raz kolejnuy zdjęcie średniej wielkości, nieco kudłatego psiaka z takim opisem:

„Pies nadal czeka na swojego dotychczasowego lub nowego Pana/ią. To już 5 dzień spędzony na chodniku przy Powstańców Warszawy 30 w Pruszczu Gdańskim. Ma zieloną obroże. Proszę udostępnianie, może ktoś się nad nim zlituje lub pozna Psa i przekaże właścicielowi informację o nim, zanim biedak wpadnie pod samochód przechodząc nagminnie z jednej na drugą stronę jezdni.…"

Sprawę nagłośnił na swoim FB Urząd Miasta. Urzędnicy powiadomili też Straż Miejską.

Z wypowiedzi internautów wynika, że piesek regularnie „gubi się”, po czym jest odnajdywany przez właścicieli. Dziś był w tym samym miejscu. On nie mieszka może na Wyspiańskiego? - pyta internauta Wojtek Wojtek? Wbrew pozorom wycieczki sympatycznego poniekąd pieska mogą być dla niego niebezpieczne. Istnieje ryzko, że przejedzie go samochód, lub trafi do schroniska. Tym bardziej, że podobno jest już stary i nieco przygłuchy. A tak sympatycznej mordy byłoby szkoda.

(Red.) www.polnocna.tv, fot UM Pruszcz Gdański