23:07
14 lipiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Elbląg: Sportowy Mercedes uderza w filar. Auto samo dzwoni na policje

Zamieszczono dnia ndz., 2019-08-11 19:33

Sportowy mercedes uderzył z impetem w filar oraz inny samochód na parkingu podziemnym jednej z galerii w Elblągu. Co ciekawe, policję o zdarzeniu poinformował sam samochód. Dodatkowo okazało się, że kierujący autem 20-latek był pod wpływem narkotyków.

Według ustaleń policji 20-latek jechał zdecydowanie za szybko. W aucie w chwili zdarzenia znajdowały się 4 osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- 20-letni mężczyzna, który wjechał na teren parkingu podziemnego swoim sportowym mercedesem, nie zapanował na tym pojazdem. Poruszał się prawdopodobnie ze zbyt dużą prędkością i gdy stracił panowanie nad autem, uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie w filar tego podziemnego parkingu - informuje oficer prasowy KMP w Elblągu kom. Krzysztof Nowacki.

Policję o kolizji w galerii handlowej zawiadomił rozbity samochód. Wszystko dlatego, że na mocy przepisów Unii Europejskiej od kwietnia ubiegłego roku we wszystkich pojazdach osobowych i lekkich dostawczych (do 3,5 tony) musi być zamontowany tzw. "eCall". Jest to system automatycznego powiadamiania o wypadkach drogowych. Urządzenie działa w następujący sposób: w momencie kolizji automatycznie dzwoni pod nr 112 i informuje o miejscu i godzinie zdarzenia, numerze VIN pojazdu, maksymalnej liczbie jego pasażerów oraz... rodzaju paliwa. 


20-letni mężczyzna w chwili prowadzenia samochodu był trzeźwy. Jednak po zrobieniu badań na zawartość narkotyków, okazało się, że był pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 20-latek stanie przed sądem. Za spowodowanie kolizji, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu do 2 lat więzienia. Będzie musiał również pokryć szkody spowodowane w galerii. 

red. / mat. prasowy