23:07
8 lipiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Remont wiaduktu Biskupia Górka

Zamieszczono dnia ndz., 2019-08-11 18:55

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka, od nocy z 12 na 13 sierpnia zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wyjazd z ul. Zaroślak na Trakt Św. Wojciecha.

Zostaną wprowadzone też istotne zmiany w komunikacji miejskiej.

W poniedziałek (12 sierpnia), po porannym szczycie komunikacyjnym, zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie budowanego wiaduktu, polegająca na wprowadzeniu ruchu o przekroju 1+1 na ul. Trakt Św. Wojciecha, od wysokości stacji paliw do skrzyżowania Traktu z ul. Toruńską i Okopową.

W nocy z poniedziałku na wtorek wyłączony z ruchu kołowego zostanie most nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Zaroślak. Dojazd do ul. Zaroślak możliwy będzie od strony ul. Stoczniowców i Brzegi oraz od strony ul. Biskupiej i Na Stoku.

Planowana zmiana ma na celu przygotowanie istniejącego układu drogowego w rejonie ul. Zaroślak do wprowadzenia ruchu na nowo wybudowaną nitkę Wiaduktu Biskupia Górka.

Komunikacja autobusowa kursować będzie według nowego układu od wtorku 13 sierpnia. Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii 108, 118 i N4. Przystanek "Toruńska" dla linii autobusowych w kierunku Oruni zostanie cofnięty o około 100 metrów, do wysokości peronu przystanku SKM Śródmieście.

Mat. Prasowy