02:12
8 Grudzień 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wynajem na minuty rozpycha się w Trójmieście

Zamieszczono dnia sob., 2019-08-10 23:07

Niedawno pisaliśmy o tym, że do Trójmiejskiego rynku wynajmu na minuty dołączył kolejny gracz.
Faktem jest, że rynek jest już nasycony. Mamy auta z automatem, mamy hybrydy, mamy osobowe auta dostawcze i duże furgony na minuty. Wszystko to powoduje, że przyzwyczailiśmy się już do charakterystycznych aut w tkance miejskiej. 

Nie da się jednak ukryć, że mieszkańcy wciąż żalą się, że auta są źle zaparkowane, lub poruszający się nimi kierowcy łamią przepisy aby jak najmniej zapłacić za przejazd który oprócz kilometrów rozliczany jest też za minuty. 

Oczywiście firmy podejmują działania mające na celu utemperowanie kierowców. Auta są stale monitorowane, a dzięki dokładnym danym na temat użytkowników pojazdów mandaty za parkowanie mogą trafiać do najemców.
Pojawia się też dużo głosów, że auta te biorą udział w wielu kolizjach i wypadkach. Głośne ostatnio były przykłady, gdy wypożyczonym autem na minuty poruszał się kierowca po alkoholu. Prawda jest jednak taka, że aut tych jest dużo, oraz są charakterystyczne i każda taka sprawa jest nagłaśniana - w ilości miesięcznych kolizji i pijanych kierowców auta stanowią te naprawdę pomijalną liczbę.

fot/red. Mikołaj Stolarski