07:12
16 Grudzień 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Małe: Zakończono budowę Centrum Kultury Rybackiej

Zamieszczono dnia pon., 2019-07-15 10:26

Zakończono budowę Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych. Niebawem odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu, który może być tętniącym życiem miejscem, integrującym mieszkańców wsi. Centrum ma posłużyć mieszkańcom za świetlicę wiejską, a sportowcom za zaplecze sanitarno-socjalne.

- W budynku zaprojektowano salę główną, w której na jednej ze ścian została utworzona interaktywna wystawa poświęcona rybactwu śródlądowemu oraz światu podwodnemu. Dopełnieniem wystawy są interaktywne przyciski z dźwiękami m.in. morza czy silnika łodzi rybackiej - informuje Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie.

Oprócz tej sali w centrum znajduje się kuchnia, która umożliwi organizację warsztatów kulinarnych. Jest także magazyn, kotłownia oraz szatnie i toalety.

- Chciałbym, aby Centrum Kultury Rybackiej posłużyło za miejsce spotkań nie tylko mieszkańców Cedrów Małych, ale również turystów, którzy zawitają w te strony i będą chcieli organizować właśnie u nas imprezy kulturalne. Centrum będzie miejscem ogólnodostępnym - dodaje Janusz Goliński.

Całkowity koszt wraz z wyposażeniem obiektu wyniósł 904 810 zł. Na realizację tego zadania gmina pozyskała 300 tys. zł z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybactwa na operacje w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl