07:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Czy wypchnął kobietę z okna? Policja wciąż prowadzi dochodzenie

Zamieszczono dnia pon., 2019-06-24 22:42

Policjanci w miniony piątek zatrzymali 32-letniego mężczyznę, do sprawy związanej z upadkiem 30-letniej kobiety z okna budynku przy ul. Grunwaldzkiej. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na najbliższe miesiące. Usłyszał również zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała oraz zmuszania kobiety przemocą do określonego zachowania. 32-latek był również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

W miniony piątek policjanci około godziny 11.15 otrzymali zgłoszenie, o tym, że z okna budynku mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej wypadła młoda kobieta. Na miejsce pilnie skierowano najbliższy patrol. Kobiecie udzielona została pomoc medyczna i decyzją załogi karetki pogotowia została przewieziona do szpitala.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny mieszkania oraz miejsca zdarzenia, dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami, aby poznać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Sprawdzono, czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Funkcjonariusze w wyniku swojej pracy i zdobytych informacji zatrzymali 32-letniego mężczyznę, znajomego 30-latki. Policjanci sprawdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych i okazało się, że jest on osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez szwedzki wymiar sprawiedliwości za m.in. przestępczość narkotykową.

Policjanci zebrany w tej sprawie materiał dowodowy oraz informacje przekazali do prokuratury. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzuty zmuszania kobiety przemocą i groźbą do określonego zachowania, uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych wobec 30 latki. Sąd aresztował 32-latka na najbliższe miesiące. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku