09:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Masakra na drodze: Ciężarówka wbiła się w osobowe auto. Ofiara śmiertelna

Zamieszczono dnia ndz., 2019-06-23 20:29

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się na drodze krajowej nr 6 między miejscowościami Strzebielino, a Luzino. W wyniku zderzenia osobówki z ciężarówką zginął 57-letni mężczyzna. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz biegli specjaliści. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

W miniony czwartek około godziny 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 6 pomiędzy miejscowościami Strzebielino,  a Luzino. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, mieszaniec powiatu wejherowskiego, kierując osobowym VW z nieustalonej do tej pory przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd DAF z naczepą. Obrażenia, jakich doznał 57-letni kierowca osobówki, okazały się śmiertelne.

Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku, była całkowicie zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy lokalnymi drogami. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną i sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. W czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz biegły lekarz medycyny sądowej, czynności nadzorował prokurator. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę, można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Policjanci apelują o ostrożność i skupienie za kierownicą. Z uwagi na upały, nasz czas reakcji może ulec wydłużeniu, a wysokie temperatury sprzyjają dekoncentracji. Zaleca się robienie częstszych przerw w jeździe i dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu. Mundurowi zwracają uwagę, że podczas jazdy powinniśmy głównie koncentrować się na tym, co dzieje się na drodze.

mat: pomorska policja