09:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

800 sztuk podrobionych ubrań i akcesoriów. Do 2 lat więzienia

Zamieszczono dnia ndz., 2019-06-23 08:07

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli blisko 800 szt. odzieży i akcesoriów z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi. Sprzedażą zajmowali się słupszczanie: 36-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 36-letniego słupszczanina poszukiwanego do sprawy związanej z przestępczością skarbową. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli odzież i akcesoria z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi, które najwyraźniej były przygotowane do sprzedaży. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 800 szt. ubrań i akcesoriów z przypuszczalnie podrobionymi znakami znanych firm. Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli towar i powołali biegłego, który wyda opinię w zakresie autentyczności marki. 

Zatrzymany 36-latek po opłaceniu grzywny w związku z zaległościami podatkowymi został zwolniony. 

Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynika, że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony. Jeżeli przypuszczenia mundurowych się potwierdzą, policjanci będą docierać do osób pokrzywdzonych, a osoby wprowadzające towar na rynek usłyszą zarzuty. Za nieuprawnione używanie znaku towarowego przewidziana jest kara do 2 lat więzienia.

mat. prasowy Pomorska Policja