00:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policjanci zapobiegli wyłudzeniu kredytu

Zamieszczono dnia pon., 2019-06-10 11:56

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej wspólnie z policjantami z komisariatu na Suchaninie zatrzymali dwie osoby, które usiłowały wyłudzić w jednym z banków kredyt w wysokości 70 tys. zł. Sprawcy posługiwali się podrobionymi dokumentami świadczącymi o zatrudnieniu zarobkach oraz sfałszowanymi wydrukami bankowymi. Teraz grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Gdańsku wspólnie z policjantami z komisariatu na gdańskim Suchaninie ustalili, że dwóch mężczyzn na podstawie fałszywych dokumentów prawdopodobnie będzie próbowało wyłudzić 70 tys. zł kredytu na podstawie sfałszowanych wydruków bankowych oraz dokumentacji świadczącej o zatrudnieniu i zarobkach. Ustalenia policjantów potwierdziły się.
 

W miniony piątek 32-letni mieszkaniec Gdańska razem z 26-letnim wspólnikiem przyszli do jednej z placówek bankowych, by załatwić formalności związane z otrzymaniem kredytu. Tam czekali już na nich policjanci. 32 i 26-letni mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa oraz podrabiania i fałszowania dokumentów. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności, za fałszowanie dokumentów 5 lat.

info/foto: KWP w Gdańsku