09:07
14 lipiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Palinocka Żuławska - co tym razem w programie?

Zamieszczono dnia czw., 2019-06-06 13:12
Gmina Cedry Wielkie zaprasza w dniu 22 czerwca 2019 r. na Przystań Żeglarską w Błotniku na imprezę pn: ,,PALINOCKA ŻUŁAWSKA”. 

W tradycji Noc Świętojańska jest świętem wody i ognia, słońca i księżyca. Zaplanowane wydarzenie będzie miało charakter ponadregionalny i stanowić będzie wizytówkę podejmowanych przez Gminę działań w zakresie kultury i sportu. W trakcie imprezy zaplanowano szereg koncertów i wydarzeń towarzyszących, m.in.: parada postaci - korowód czarownic, dziwów i rusałek, KONCERT STWORA GŁODOMORA, Pokaz mody dla dorosłych i dzieci, zawody kajakowe z przymrużeniem oka, lokalne Występy artystyczne, dzieci i młodzieży z terenu Gminy, pokaz ratownictwa wodnego, Tercet 4-MATION, koncert zespołu MIDNIGHT, występ kabaretowy - MARCIN DANIEC i zabawa taneczna z Zespołem Muzycznym OVERTON,, żeglarski turniej Kół Gospodyń, regaty na łodziach klasy Optymist. Wydarzenie obfitować będzie również w zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. 

Ponadto, w programie konkurs na najbardziej pomysłowy strój czarownicy, regaty na łodziach klasy Optymist, zawody kajakowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty robienia wianków, puszczanie wianków na wodzie, mini wesołe miasteczko dla dzieci.
Wydarzenie obfitować będzie również w zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, będzie można obejrzeć stoiska wystawiennicze Kół Gospodyń Wiejskich i partnerów Gminy Cedry Wielkie, na których nie zabraknie specjalności tradycyjnej kuchni żuławskiej.