22:01
26 styczeń 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Szykuje się rekord aukcyjny? Porsche Typ 64 z 1939 roku

Zamieszczono dnia pon., 2019-05-27 08:52

Czy to będzie nowy najdroższy samochód sprzedany na aukcji? To wcale niewykluczone! Pod młotek trafił właśnie klasyk z niezwykłą historią, mogący zdetronizować dzierżące tytuł ferrari 250 GTO - Porsche type 64.

To najstarsze istniejące porsche na świecie. Należało do samego Ferdynanda Porsche i jego syna Ferry'ego, a powstało przy szczególnej okazji otwarcia nowego systemu niemieckich autostrad i planowanego wówczas rajdu Berlin - Rzym. Ten nigdy się nie odbył, ale zbudowano wówczas łącznie trzy egzemplarze "type 64".


Sprzedawany przez dom aukcyjny RM Sotheby's egzemplarz jest jedynym, który przetrwał II Wojnę Światową, a tuż po niej służył rodzinie, jako samochód do codziennych zastosowań. W 1946 roku został zarejestrowany w Austrii, a jego konstruktor osobiście umieścił na masce chromowane litery, układające się w napis "Porsche".

 

 

Mamy do czynienia z kandydatem na najdroższy egzemplarz klasycznego samochodu na świecie.  Poprzeczka postawiona jest niezwykle wysoko. Przypomnijmy, że ustawił ją model ferrari 250 GTO z 1962 roku, który w ubiegłym roku sprzedał się za 48.4 miliona dolarów.

Licytacja porsche type 64 odbędzie się w Monterey w Kalifornii podczas bloku aukcyjnego w dniach 15-17 sierpnia bieżącego roku.

 

red. / zdj. RM Sotheby's