22:07
12 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Puck: 23-latka przed policją schowała się w szafie

Zamieszczono dnia śr., 2019-05-22 17:45

Policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi. 23-latka była poszukiwana listem gończym za włamanie i przywłaszczenie. 28-latka poszukiwano za przestępstwo zniszczenia rzeczy. Poszukiwani trafili do zakładu karnego.

Dzielnicowy z puckiej komendy wspólnie z kryminalnym uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na podległym terenie dzielnicowego najprawdopodobniej przebywa poszukiwana listem gończym 23-latka. By zweryfikować te informacje w miniony poniedziałek funkcjonariusze  pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu potwierdzono ustalenia policjantów. Mundurowi początkowo rozmawiali z babcią poszukiwanej, która przekonywała, że jej wnuczki nie ma w domu. Dzielnicowy jednak nie dał wiary kobiecie i sprawdził wszystkie pomieszczenia. Po wejściu do jednego z pokoi i otwarciu szafy zobaczył wewnątrz kobietę. Policjanci sprawdzili jej dane i potwierdzili, że jest to poszukiwana listem gończym 23-letnia mieszkanka gminy Puck, która ma do odbycia karę 150 dni więzienia za przestępstwo włamania i przywłaszczenia rzeczy. Kobieta natychmiast została zatrzymana.

Następnego dnia zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego kolejny poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, 28-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Wejherowie. Mężczyzna miał do odbycia dwa tygodnie pozbawienia wolności za przywłaszczenie rzeczy. Poszukiwani trafili do zakładu karnego.

info/foto: KWP w Gdańsku