10:07
4 lipiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dni otwarte z nową CAMRY w Toyota Carter Gdańsk

Zamieszczono dnia wt., 2019-05-21 20:00

To najczęściej kupowany na świecie samochód z nadwoziem sedan. Jest królem klasy średniej na dwóch kontynentach. Produkowana od 1982 roku Toyota Camry to sedan segmentu D, znany i lubiany nie tylko w Ameryce Północnej i Australii. W Polsce największą popularnością cieszył się model 3. generacji. Dziś Camry, powracająca do Europy po 14 latach nieobecności jako globalny samochód 8. już generacji, ma szansę zawładnąć sercami kierowców na całym świecie. Zwłaszcza w Europie, gdzie zastępuje nieco mniejszego Avensisa. 24 i 25 maja salony Toyoty organizują Dni Otwarte, podczas których będzie można dokładnie poznać nowego sedana.

Zbudowana na modułowej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture) najnowsza Camry znów stała się globalnym samochodem. Auto ma wyjątkowo sztywną strukturę nadwozia, co oznacza znakomite parametry jezdne. Zawdzięcza je również wielowahaczowemu zawieszeniu tylnej osi i lżejszej karoserii z niżej usytuowanym środkiem ciężkości.

Nowy napęd hybrydowy ma moc 218 KM i pozwala przyspieszać do 100 km/h w 8,3 s. Poza Europą pod maską montowany jest również benzynowy silnik 3.5 V6 o mocy 305 KM z sześciobiegową, automatyczną skrzynią. To pierwszy samochód Toyoty, w którym zastosowano oparty na Linuksie system multimedialno-informacyjny Entune 3.0. Na liście standardowego wyposażenia pojawił się pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego, Toyota Safety Sense. Najnowszy model Camry może być wyposażony także w aż 10-calowy, kolorowy wyświetlacz HUD.

Red. / Zdj. Toyota