21:07
12 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policjanci wsparli Powiatową Paraolimpiadę

Zamieszczono dnia wt., 2019-05-21 12:36

Podczas VIII Powiatowej Paraolimpiady w Szkole w Straszynie w gminie Pruszcz Gdański mundurowi zapoznawali uczestników imprezy z pracą policjanta, pokazywali sprzęt oraz odpowiadali na pytania. Policyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Rokrocznie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim aktywnie wspierają organizatorów Powiatowej Paraolimpiady, która odbywa się pod patronatem Starosty Gdańskiego. W tegorocznej imprezie, która odbyła się 18.05.2019 w szkole w Straszynie, uczestniczyło kilkudziesięcioro dzieci z niepełnosprawnościami. Najmłodsi przybyli na zawody wraz z rodzinami i opiekunami. Podczas imprezy funkcjonariusze prezentowali radiowóz i motocykl policyjny. Dzieci oraz ich opiekunowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących służby, a także zagadnień związanych m.in. z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego. Jak zwykle praca policjanta oraz zaprezentowany sprzęt budził duże zainteresowanie wśród wszystkich 
obecnych na zawodach. Możliwość rozmowy z mundurowymi i zaspokojenia ciekawości dotyczącej zagadnień policyjnej służby, jaką naturalnie przejawiają najmłodsi, była dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Funkcjonariusze aktywnie uczestnicząc w tego typu inicjatywach społecznych istotnie przyczyniają się do integracji oraz poprawy bezpieczeństwa w lokalnych środowiskach.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim