09:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Euro-Car: Nowy Ford Edge zaskakuje metamorfozą

Zamieszczono dnia pt., 2019-05-17 11:27

Ford Edge – największy SUV tej marki w Polsce doczekał się metamorfozy. Druga młodość to nowa "twarz" bez zmarszczek, mocniejszy i oszczędny napęd oraz wnętrze bogatsze o systemy wspomagające kierowcę.

Edge wylądował na Starym Kontynencie w 2016 roku i stanął na szczycie europejskiego klanu SUV-ów Forda. Niedawno producent zafundował mu solidną aktualizację, w efekcie samochód po zmianach zyskał bardziej subtelne rysy. Z bliska sprawia wrażenie monumentalnego.

Odczucie potwierdza spojrzenie do tabelki opisującej gabaryty. Przybysz z USA mierzy 4,84 m długości, 1,93 m i 1,74 m. Rozstaw osi wynosi 2849 mm. Jednym słowem, kawał auta. Uwagę zwraca również niemal 20-centymetrowy prześwit, potężny wyszczerzony grill i 21-calowe aluminiowe obręcze. 

Do środka wsiada się przez wielkie i szeroko otwierane drzwi, dlatego zajmowanie miejsc jest wyjątkowo wygodne. Wnętrze największego Forda należy do najprzestronniejszych wśród konkurentów. Szczególnie imponuje komfort podróżowania z tyłu – siedzisko kanapy dobrze podtrzymuje uda, a jej oparcie ma regulację.

Centymetrów nie brakuje nad głowami, na wysokości barków i przed kolanami. Nie przeszkadza też niemal płaski tunel środkowy. Gniazdko 230 V okaże się nieocenione na wypadek rozładowania baterii w laptopie.

Więcej o samochodzie dowiecie się w FordStore Euro-Car !

red. / BCh, zdj. Ford