00:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Obchody 100-lecia Citroena już 15 czerwca. Wiemy więcej !

Zamieszczono dnia ndz., 2019-05-12 08:07

Od 1919 roku po dziś dzień Marka Citroën kieruje się w swoich działaniach śmiałymi wyzwaniami, zawsze przy tym koncentrując się na ludzkich potrzebach. Portal Północna.TV, Automobilklub Morski oraz klub Francuska Motoryzacja na Pomorzu z udziałem dealera marki Citroen na Pomorzu – firmą JD Kulej, zamierzają hucznie świętować 100-lecie urodzin marki Citroën. To będzie piknik, parada, wystawa – impreza jest wielowątkowa, ale największa w regionie. Patronat nad imprezą sprawuje Citroën Polska.


Bliska sercu wszystkich Francuzów Marka Citroën wypracowała niemal stuletnie dziedzictwo: to ponad trzysta modeli samochodów, z których niejeden zyskał status kultowego. Proponujemy wam wędrówkę śladami tej historii, której fundamenty stworzył genialny wizjoner, André Citroën. Zapraszamy 15 czerwca na wyjątkową podróż w przeszłość: awangardy, kunsztu prawdziwej techniki i niebanalnych rozwiązań.

4 czerwca 1919 roku Andre  zaprezentował Typ A, pierwszy samochód z podwójnym szewronem na masce. Historia Citroëna ma już 100 lat! Dlatego na 2019 rok firma zaplanowała różne wydarzenia - jak widać Pomorze też świętuje!

Citroën zawsze zwracał szczególną uwagę na jakość zawieszenia i siedzeń – dwóch kluczowych czynników, które wpływają na komfort jazdy. Podejście Citroëna do komfortu obejmuje jednak szereg innych elementów i wynika bezpośrednio z wielu wcześniejszych innowacji, które posłużyły zapewnianiu dobrego samopoczucia. Citroën w ciągu całej swojej historii był prekursorem nowatorskich rozwiązań służących zwiększaniu komfortu, takich jak zawieszenie hydropneumatyczne, zaawansowane konstrukcyjnie siedzenia, ergonomiczne rozmieszczone w kabinie elementy sterowania, rewolucyjna architektura wnętrza czy nowe materiały wykończenia kabiny. Wiele spośród nich stanowi o współczesnym i nowoczesnym podejściu Citroëna do komfortu.

PROGRAM URODZIN 100-lecia marki Citroën na Pomorzu – 15 czerwca 2019 r.

ZGŁOSZENIA: https://forms.gle/kqfsSzw9NGyKUrX57

mat. prasowy + zdj.