07:06
1 czerwiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Noc Muzeów 2019 - Co w Muzeum Sopotu?

Zamieszczono dnia śr., 2019-05-08 13:15
Otwarcie nowej wystawy, oprowadzanie kuratorskie, pokaz mody z lat 30. XX wieku, konkurs z nagrodami, warsztaty dla rodzin z dziećmi i inne atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum Sopotu podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Zapewniamy, że tej wyjątkowej nocy nikt nie będzie się nudzić! Start o godzinie 19.00.
 
W Noc Muzeów, 18 maja, goście Muzeum Sopotu przeniosą się w lata 30. XX wieku. W podróż do przedwojennego kurortu zabierze nas wystawa Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie, poświęcona sytuacji w Sopocie w ostatnim sezonie letnim przed wybuchem II wojny światowej.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00. Będzie to okazja do obejrzenia wyjątkowych archiwaliów z lat 30., wśród których nie zabraknie zdjęć lotniczych ukazujących panoramę Sopotu, plażowiczów, molo, a także plakatów i okładek broszur z tego okresu czy korespondencji z 1939 r. W klimat dawnego kurortu wprowadzać będą również fragmenty filmów kinowych, kroniki oraz muzyka z lat 30., a ponadto prezentacje mody plażowej, sportowej i wieczorowej.
Atmosferę epoki przypomni specjalny pokaz mody z lat 30. w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej Bluszcz. Rozpocznie się on o godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum Sopotu. W godz. 21.00–22.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Będzie to doskonała okazja do szczegółowego poznania ekspozycji, wysłuchania wielu ciekawostek historycznych oraz
porozmawiania z kuratorem wystawy.
W Noc Muzeów dzieci i dorośli będą mogli wziąć również udział w konkursie z nagrodami. Ukryte w karcie zadań hasła odkryją tajemnice muzeum i pozwolą lepiej przyjrzeć się prezentowanej wystawie. Tego wieczoru odbędą się także warsztaty mody dla najmłodszych Stroję się oraz dostępny będzie kącik artystyczny dla dzieci. W specjalnie przygotowanej pracowni będzie można skorzystać z materiałów plastycznych do stworzenia wybranego elementu stroju z epoki. Wydarzenia organizowane przez Muzeum Sopotu w ramach Nocy Muzeów zakończą się zaplanowanymi na godz. 23.00 losowaniem zwycięzców konkursu i wręczeniem nagród.
Noc Muzeów w Muzeum Sopotu potrwa od godz. 19.00 do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 
Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66, www.muzeumsopotu.pl.