08:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powitanie wiosny w ZOO - Zostaw w krzakach tego zwierzaka

Zamieszczono dnia sob., 2019-03-16 19:13

Zostaw w krzakach tego zwierzaka, czyli co zrobić, żeby wiosną nie zostać porywaczem!

Odkryjmy tajniki wczesnowiosennej przyrody.

Gdański Ogród Zoologiczny, 24 marca 2019, w godz. 11.30 – 14.00

 

Program wydarzenia:

 

11.30 – prelekcja przyrodnika pana Marcina „Borsuka” Wilgi w sali dydaktycznej

12.00 – spacer połączony z poszukiwaniem wiosny, w kierunku chatki „Góralka”

12.30 – spotkanie w chatce „Góralce”

·       warsztaty z panią Bajką, czyli Anną Franek

·       gra edukacyjna Zostaw w krzakach tego zwierzaka

·       japońska wiosna z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych

·       wspólne ognisko

14.00 – zakończenie.

 

Opis wydarzenia:

24 marca zapraszamy na wiosenne spotkanie do zoo. Naszym hasłem przewodnim będzie „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” czyli co zrobić, żeby wiosną nie zostać porywaczem. To nowa kampania, której organizatorami są: Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Park Narodowy "Bory Tucholskie", Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski oraz Gdański Ogród Zoologiczny. Będziemy odkrywać tajniki wczesnowiosennej przyrody.

Zapraszamy gości na prelekcję przyrodnika pana Marcina Wilgi o wiosennej przyrodzie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na godzinę 11.30 do sali dydaktycznej. Po prezentacji wyruszymy na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Odkryjemy, które rośliny mają już pierwsze pędy, a nawet liście i kwiaty, czy obudziły się już pierwsze owady, jakie gatunki ptaków śpiewają w lesie, a jakie już zakładają gniazda, dlaczego nie można zabierać młodych zwierząt z natury, mimo że wyglądają na opuszczone i czy wiosną możemy pójść na grzyby!

W Góralce będziemy się bawić i tworzyć. Będzie zabawa terenowa „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” oraz warsztaty rękodzielnicze z panią Bajką. Poznamy tajniki japońskiej wiosny wraz z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Będą też opowieści o zwierzętach przy ognisku. Każdy chętny może zabrać własny prowiant do pieczenia na ognisku. 

Wszystkie atrakcje są dostępne w atrakcyjnej cenie biletu wstępu do ZOO. Ceny biletów i godziny otwarcia ogrodu są zawsze aktualne na stronie www.zoo.gda.pl.

Zapraszamy i do zoobaczenia!

mat. prasowy