14:07
22 lipiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja podsumowuje Akcję PASY - skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

Zamieszczono dnia sob., 2019-03-16 10:03
,,Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w czwartek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
W czwartek gdańscy policjanci  przeprowadzili działania "Pasy". Celem tej akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów. Działania te mają także na celu wyrobienie w opinii publicznej przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów.
W czasie wczorajszych wzmożonych działań policjanci dokonali kontroli 216 pojazdów, w tym 18 samochodów ciężarowych. Stwierdzili, że 39 kierujących oraz 3 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.
 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne. Za pasażera możemy dostać mandat w wysokości 100 złotych i 4 punkt karne. Mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów otrzyma kierowca także w przypadku przewożenia dziecka w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.
Pamiętajmy! Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Zapnij pasy albo zapłacisz.... życiem, zdrowiem lub grzywną. 
info/foto: KMP w Gdańsku