09:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wejherowo: Ratowali ludzi z pożaru - dostali medale

Zamieszczono dnia sob., 2019-03-16 09:52

W środę w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyła się uroczystość związana z bohaterską postawą policjantów, którzy bez chwili namysłu ruszyli na pomoc mieszkańcom powiatu podczas pożarów. Starosta Powiatowy Gabriela Lisius oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wręczyli wyróżnienia policjantom drogówki.

Policjanci z Wejherowa w styczniu i lutym 2019 roku narażając swoje życie przeprowadzili ewakuację mieszkańców budynku wielorodzinnego w Wejherowie i w Bożympolu Wielkim. Funkcjonariusze w każdym przypadku widząc gęsty dym wydobywający się budynku bez chwili wahania wbiegli do środka i natychmiast rozpoczęli wakuację. W jednym przypadku mundurowi musieli wyważyć drzwi, gdyż mieszkańcy bloku już spali. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nikomu nic się nie stało.

Wczoraj o godzinie 14:00 Gabriela Lisius Starosta Wejherowski w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie insp. Beaty Perzyńskiej wyróżniła funkcjonariuszy sierżanta Wojciecha Boldę oraz post. Patryka Nurkowskiego oraz st. sierż. Wiesława Sychowskiego i st. post. Wojciech Naczke za godną naśladowania postawę. Również Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. bryg. mgr inż. Jacek Niewęgłowski wręczył policjantom wyróżnienia.

info/foto: KWP w Gdańsku