02:06
1 czerwiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Starogard Gdański: Będzie program dentystyczny dla dzieci

Zamieszczono dnia pon., 2019-03-04 07:26

Uczniowie ze szkół z terenu Gminy Starogard Gdański mogą skorzystać z darmowej opieki stomatologicznej w ramach programu "Zdrowe Zęby - Piękny Uśmiech"

W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie dotyczące projektu, w ramach którego, w roku szkolnym 2018/2019 zostanie przeprowadzony bezpłatny przegląd dentystyczny oraz bezpłatne leczenie uzębienia dzieci. Badania wykonywać będzie Klinika Stomatologiczna doktora nauk medycznych Macieja Goczewskiego w Pruszczu Gdańskim. Lekarz przedstawił zebranym główne zasady działania programu i możliwości leczenia przy użyciu najlepszych materiałów z 10 - letnią pisemną gwarancją. Obecne na spotkaniu dyrektorki gminnych szkół wyraziły zainteresowanie przedsięwzięciem.

W najbliższym czasie rodzice otrzymają deklaracje, z prośbą o wyrażenie zgody na badania. 
- Program bezpłatnej profilaktyki dentystycznej skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 15 roku życia, uczęszczających do szkół Gminy Starogard Gdański. Od przyszłego tygodnia gmina zorganizuje przewóz dzieci do dentysty w Pruszczu Gdańskim. Do końca maja 2019 roku planujemy przebadać i wyleczyć zęby u ponad 600 dzieci - powiedział Włodzimierz Bieliński, Naczelnik wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych.
Kontynuacja bezpłatnego leczenia będzie możliwa także w kolejnych latach.

info/foto: Facebook/Gmina Starogard Gdański