08:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa Toyota Corolla sedan już w Carter Gdańsk

Zamieszczono dnia pt., 2019-03-01 18:35

Sedan to najrzadziej kupowany rodzaj nadwozia auta kompaktowego — tylko 25 proc. udziału w sprzedaży. 43 proc. stanowi hatchback. Jednak dla samej Toyoty wygląda to inaczej. Aż 45 proc. klientów wybiera własnie sedana, czyli Corollę. A może inaczej – wybiera Corollę, czyli sedana.

Nowa Corolla jest samochodem z charakterem, zbudowanym na nowej platformie, wykonanym bardzo dobrze i przede wszystkim przestaje być nudna. Obniżony o centymetr środek ciężkości, obniżona o 2,4 cm pozycja kierowcy, zwiększona o 60 proc. sztywność nadwozia oraz nowe napędy hybrydowe pozwolą wreszcie cieszyć się jazdą.

Corolla Sedan wypełni lukę, której nie da się wypełnić Corollą kombi oraz modelem Camry. Choć jest to kompakt, jego atrakcyjny wygląd oraz odpowiednia przestronność wnętrza i bagażnika mogą wystarczyć. Sama jakość wykonania wnętrza – dość istotna w segmencie D – jest wyższa w Corolli niż w Avensisie. Materiały też stoją na właściwym poziomie. Podobają mi się fotele, które nie tylko wyglądają dobrze, ale też przyjemnie otulają ciało. Pozycja za kierownicą jest świetna.

BCH, zdj. BCh