14:07
22 lipiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jak to jeździ? Hyundai Ioniq Hybrid od Margo!

Zamieszczono dnia pon., 2019-02-25 23:04

Jak to wogóle działa? Podstawą jest silnik 1600 cm3 typu GDI czyli atmosferyczny benzyniak z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Silnik prosty ale wydajny, 105KM to średni wynik ale dlatego że jego zakres pracy jest zorientowany na ekonomię. Moment obrotowy to 147Nm i też chodzi o to by był on dostępny w jak najszerszym zakresie obrotów. Nie są więc ważne parametry szczytowe silnika ale efektywne, to wszystko jest wspomagane średniodużym silnikiem elektrycznym.

 

 

Jego moc to 43KM a moment obrotowy to 170Nm, silnik elektryczny ma tą zaletę że moment obrotowy w maksymalnej wartości ma już od 0 obr/min. To wszystko co produkują obie jednostki na koła przenosi sześcio biegowa skrzynia DCT czyli dwu sprzęgłowy automat. Łączne wartości szczytowe mocy to 141KM oraz 235Nm czyli mniej więcej tyle ile ma 1400cm3 benzynowe turbo ale z tu z lepszą elastycznością i efektywnością.

 

 

Zawieszenie z przodu oparte jest na kolumnach McPherson z tyłu belka skrętna ale zestrojone jest to na lekko-sportowo i daje trochę pazura. Koła 225/45×17 zapewniają doby kontakt z podłożem, zwykle w hybrydach są cieńsze by zwiększyć ekonomię poruszania się. Hamulce są tarczowe i wentylowane na przedniej osi. Praktycznie, ekonomicznie i z dobrą jakością. Auto udostępnił dealer MARGO.

red. / mat. redakcja