08:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sedan Roku 2019 wg. Północnej.TV - Nowa Toyota Camry

Zamieszczono dnia pt., 2019-02-22 10:39

Powracająca do Polski po latach nieobecności Toyota Camry cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Potwierdzają to wyniki przedsprzedaży nowego modelu, która rozpoczęła się wraz z tournée hybrydowego sedana po salonach Toyoty w Polsce. W ciągu pierwszych dwóch tygodni Polacy zamówili już ponad 100 egzemplarzy. 

 

Udany powrót Camry do Polski


Europejska wersja Toyoty Camry nowej, 8. generacji zadebiutowała na targach w Paryżu 2 września. Tego samego dnia w polskich salonach Toyoty rozpoczęła się seria pokazów przedpremierowych nowego hybrydowego sedana, połączona ze specjalną ofertą przedsprzedażową.

 

 

W ciągu pierwszych dwóch tygodni klienci zamówili aż 50 egzemplarzy nowej Camry. Najchętniej wybieranym wariantem jest świetnie wyposażona wersja Executive, która zawiera m.in. wszystkie zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Dużym powodzeniem cieszy się również najwyższa odmiana Executive z pakietem VIP oraz średnia wersja Prestige. Klienci najczęściej decydują się na metalizowany czarny lakier, a także grafitowy brąz i białą perłę.

„Ogromne zainteresowanie powracającą po latach Camry potwierdza, że polscy miłośnicy marki czekali na ten model. Polski rynek może okazać się kluczowym dla tego auta w Europie i pokazuje, że rodzimi kierowcy nadal doceniają klasyczne reprezentacyjne sedany” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland. 

 

Nowy hybrydowy sedan


Toyota Camry to najpopularniejszy samochód średniej wielkości na świecie. Nowy sedan segmentu D będzie dostępny w Europie z napędem hybrydowym o mocy 218 KM, złożonym z silnika benzynowego 2,5 l oraz elektrycznego. Samochód osiąga prędkość 100 km/h w 8,3 s. Nowy sedan zwiększy gamę hybryd Toyoty w Europie do 8 modeli.

Camry została zbudowana na platformie TNGA, która łączy dynamikę, przyjemność z jazdy i budzący emocje design z wysoką jakością konstrukcji i wykończenia, sztywnym nadwoziem oraz przestronnym wnętrzem. Kabina została zaprojektowana w nowoczesnym stylu, z myślą o funkcjonalności i wysokiej jakości sensorycznej. Bogate wyposażenie wnętrza może objąć m.in. system audio klasy premium firmy JBL oraz trzy wyświetlacze: 10-calowy kolorowy wyświetlacz Head-up Display (HUD), 7-calowy ekran między zegarami oraz 8-calowy ekran dotykowy w konsoli centralnej z systemem multimedialnym Toyota Touch® 2.

 

Camry najciekawszą premierą wersji sedan wg. Północna.TV


Toyota Camry cieszy się wśród polskich kierowców bardzo dobrą opinią – pomimo 14-letniej nieobecności na naszym rynku. Świadczą o tym m.in. wyniki sondy przeprowadzonej przez niezależny portal motoryzacyjny Wybór Kierowców. Na pytanie o najciekawszą premierę salonu samochodowego w Paryżu, najwięcej, bo aż 10,6% respondentów wskazało na nową Camry. Ankieta objęła 22 modele debiutujące na paryskich targach.

Bartłomiej Chruściński, mat: Toyota