19:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Trakt Konny przejdzie remont !

Zamieszczono dnia wt., 2019-02-19 07:56

Trakt Konny w tym roku już ostatecznie ma zyskać nową nawierzchnię - na odcinku od ulicy Smoluchowskiego do ulicy Chodowieckiego. Remont będzie obejmował także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Przetarg zostanie ogłoszony w tym tygodniu, prace mają potrwać do sierpnia tego roku.

O planach modernizacji Traktu Konnego w gdańskiej dzielnicy Aniołki mówiło się od lat. Potrzebę remontu zgłaszali kierowcy i mieszkańcy.
 
- To trudna inwestycja, ponieważ wymienić trzeba tam nie tylko nawierzchnię jezdni, ale także system odwodnieniowy. A to dość kosztowne i skomplikowane. Trakt planujemy wyremontować na odcinku od ul. Smoluchowskiego, w kierunku Placu Zebrań Ludowych, do ul. Chodowieckiego - mówiła w 2017 roku ówczesna zastępczyni prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz (obecnie pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska).

Jednak pierwszy przetarg unieważniono, bo wykonawcy zaproponowali zbyt wysokie ceny.
 
Teraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozpoczyna po raz kolejny prztargowe procedury. Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na modernizację nawierzchni tej ulicy, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. 3-Maja). Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku. Oferty w przetargu poznamy 1 marca. 
 
Projekt koordynuje DRMG. Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. W 2018 roku w jego ramach przeprowadzono  modernizacje ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i tzw. trzeciej jezdni Jaśkowej Doliny. W ubiegłym roku na te inwestycje wydano prawie 16 mln złotych, a w 2017 roku - ponad 11 mln złotych. W 2019 roku z tego programu realizowane będą m.in. prace na ul. Niepołomickiej.
 
mat. prasowy + zdj. Dominik Paszliński