19:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Lodowisko funkcjonuje w Galeri Morena - za darmo!

Zamieszczono dnia pt., 2019-02-15 10:08

Darmowa jazda na łyżwach - z taką propozycją wychodzi Galeria Morena na terenie której funkcjonuje lodowisko. Kto ma ochotę skorzystać z tej atrakcji, może to zrobić do 24 lutego. Lodowisko czynne jest codziennie, w godz. 10 – 20. Na bezpłatną jazdę na łyżwach wciąż też zaprasza Port Gdańsk.

Jazda na łyżwach to atrakcja która ma zwolenników w każdym wieku. Dlatego wszyscy, bez względu na to ile mają lat, są mile widziani na lodowisku w Galerii Morena. Warto rozważyć pomysł aktywnego spędzenia wolnego czasu, ponieważ... nic nas to nie będzie kosztować.

- Lodowisko znajduje się na naszym tarasie widokowym – mówi Ada Rohde, pracownica Galerii Morena. - Miejsce nie jest zadaszone, łyżwiarze mają więc okazję pojeździć na świeżym powietrzu. Zarówno sama jazda, jak ostrzenie i wypożyczenie łyżew czy kasków, wszystko jest bezpłatne.

Tafla lodowiska ma powierzchnię 140 mkw. Należy pamiętać, że tworzy ją lód syntetyczny. Z tego powodu, nawet jeśli mamy własne łyżwy, na tym lodowisku możemy jeździć wyłącznie na wypożyczonych łyżwach.

- Dysponujemy rozmiarami łyżew w numerach od 26 do 47, mam więc nadzieję, że będziemy w stanie obsłużyć wszystkich chętnych – dodaje Ada Rohde. - Miejmy na uwadze, że na lodzie syntetycznym ślizganie jest nieco inne niż na prawdziwym. Gwarantuję, że potrzeba zaledwie chwili, by się przyzwyczaić.

Lodowisko funkcjonuje w Galeri Morena drugi rok. Z tą jednak różnicą, że tegoroczne jest większe.

Korzystać z tej atrakcji można do ostatniego dnia ferii, czyli do 24 lutego.

mat. Miasto Gdańsk, zdj. Galeria Morena