09:08
21 Sierpień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat gdański: Znamy kalendarz inwestycji w powiecie

Zamieszczono dnia sob., 2019-02-09 17:47

Znamy kalendarz inwestycji powiatu gdańskiego na rok 2019. Powiat Gdański zainwestuje w wyświetlacze poprawiające poziom bezpieczeństwa na drogach powiatowych.

- To plan na ten rok – mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, Jerzy Świs. - Wyświetlacze informujące kierowców, że jadą zbyt szybko pojawią się na drogach powiatowych, głównie przy szkołach.

Wyświetlacze to jedna wielu inwestycji planowanych przez Zarząd Powiatu Gdańskiego na rok 2019.

- Czekamy na podpisanie porozumienia z wojewodą na dofinansowanie inwestycji na drogach powiatowych – mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. - Nadal będziemy także dofinansowywać rozbudowy remiz strażackich. Przygotowujemy się także do kolejnego etapu usprawnienia działalności powiatowego Wydziału Komunikacji.

Główną inwestycją drogową w ramach programu rozbudowy dróg lokalnych, będzie przebudowa drogi w miejscowości Ostrowite wraz z pętlą autobusową i elementami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu.

Już wkrótce znany będzie tegoroczny harmonogram prac, wykonywanych wspólnie z gminami przy drogach powiatowych. Będzie to głównie budowa nowych chodników, zatok autobusowych i elementów poprawiających bezpieczeństwo, oraz kontynuacja przebudowy ulicy Słowackiego w Pruszczu Gdańskim.

Ważnymi inwestycjami będą modernizacje dwóch mostów – we Wróblewie i Cedrach Małych.

Rozbudowana ma być szkoła w Warczu a DPS w Zaskoczynie czeka bardzo poważna termomodernizacja, która obejmie cały główny budynek a w Pruszczu Gdańskim, przy ulicy Grunwaldzkiej 25 wykonane zostanie nowe zagospodarowanie terenu.

info/foto: Facebook/Powiat Gdański