12:09
15 Wrzesień 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Zaginiony 76-latek odnaleziony po północy

Zamieszczono dnia pt., 2019-01-11 13:36

Ponad dwie godziny policjanci z Pruszcza Gdańskiego wraz ze strażakami i rodziną poszukiwali zaginionego 76-latka z demencją. Sprawdzany był każdy sygnał i każda informacja. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Dziś po północy zaginiony się odnalazł. Policjanci dziękują wszystkim, którzy byli zaangażowani w poszukiwania zaginionego mężczyzny.

10 stycznia przed godziną 22.00 policjanci z Pruszcza Gdańskiego zostali powiadomieni o zaginięciu 76-latka z demencją. Mężczyzna tego samego dnia około godz. 14.00 wyszedł ze swojego domu i rodzina nie mogła w żaden sposób nawiązać z nim kontaktu. W działania poszukiwawcze zaginionego 76-latka zaangażowani byli policjanci z komendy w Pruszczu Gdańskim oraz podległych komisariatów, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz rodzina. Od momentu otrzymania zgłoszenia policjanci sprawdzali tereny zielone, główne ciągi komunikacyjne, placówki medyczne i miejsca, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto komunikat o zaginionym mundurowi przekazali funkcjonariuszom z całego województwa pomorskiego. 

Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Po północy odnaleziono mężczyznę. Prowadził rower na drodze polnej. Było już ciemno i zimno. 76-latek był cały i zdrowy. Policjantom powiedział, że stracił poczucie czasu.

info/foto: KWP w Gdańsku