14:07
22 lipiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja zatrzymała mężczyzn za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystkowskim

Zamieszczono dnia pon., 2018-11-12 16:45

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. W ich mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli tysiące ulotek, naklejek, rysunków i innych materiałów propagujących mowę nienawiści. Mężczyznom przedstawiono zarzuty m.in. rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Gdańsku zatrzymali w piątek trzech mieszkańców woj. pomorskiego, którzy mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. 

Podczas oględzin, w miejscach ich zamieszkania, policjanci znaleźli liczne materiały przedstawiające symbole, znaki i rysunki faszystowskie oraz treści świadczące o rasizmie. Zabezpieczono komputery, dyski, sztylet z symbolem swastyki oraz tysiące ulotek i naklejek propagujących mowę nienawiści.

Trzej mężczyźni, w wieku 22-23 lata, noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury.

info/foto: KWP w Gdańsku