11:09
18 Wrzesień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Trzy osoby ranne w wypadku pod Zdunami

Zamieszczono dnia wt., 2018-10-16 12:49

Trzy osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki wydarzył się w miejscowości Zduny na drodze krajowej nr 22. Do zdarzenia doszło w czasie manewru wyprzedzania. Kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku opla.  Badanie na zwartość alkoholu wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja wyjaśnia bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się 14 października br. kilka minut po godzinie 18:00 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zduny. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki, funkcjonariuszy grupy dochodzeniowej oraz technika kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację procesową. Z uwagi na weekendowe powroty w miejscu, w którym doszło do wypadku występowały duże utrudnienia na drodze. Aby umożliwić przejazd, policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.


Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do wypadku doszło, gdy 37-letni kierowca volkswagena w czasie manewru wyprzedzania napotkał na swojej drodze prawidłowo stojący i sygnalizujący zamiar skrętu w lewo samochód osobowy. Aby uniknąć zderzenia z tym autem, mieszkaniec Gdańska zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i okręcając się wokół własnej osi uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku opla.


W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał 35-letni kierowca opla oraz dwaj pasażerowie tego auta. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.


Za spowodowanie rażącego zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali kierowcy golfa jego prawo jazdy. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

info/foto: KPP w Starogardzie Gdańskim